Close
ایرانی ها به کدام کشور بیشتر سفر می کنند ؟

ایرانی ها به کدام کشور بیشتر سفر می کنند ؟

ایرانی‌ها در طول سال به کشورهای بسیاری سفر می‌کنند .
معاون گردشگری کشور به آمار و ارقام سفر ۴ میلیون و ۷۰۴ هزار و ۵۰۹ ایرانی به کشورهای دیگر در هفت ماه نخست امسال اشاره کرده است. مقصد اکثر این مسافران کشورهای زیارتی، ترانزیتی و ارزان بوده است.

با توجه به امار سال 97، سفرهای خارجی ، ایرانی‌ها در قیاس با سال 96، بسیار کمتر بوده است.
آژانس‌های مسافرتی نیز گزارش داده‌اند که سفرهای خارجی ایرانی‌ ها، تحت تاثیر افزایش نرخ عوارض خروج از کشور، ارز و بلیط هواپیما، بسیار کاهش پیدا کرده است .
مقصد مسافرت های خارج ایرانی ها از شروع سال 97 تا پایان مهرماه ، به ترتیب به کشورهای عراق، ترکیه، امارات، گرجستان، آلمان، قطر و عربستان بوده است.
اما برخی از این کشورها مقصد نهایی نبوده اند این کشورها نقاط اتصال با کشوری دیگر و مسیر ترانزیت ایرانی‌ها بوده است.

نکات سفر خارج


اگر قصد سفر تفریحی یا کاری به خارج از کشور دارید . باید به اخذ ویزای مسافرتی یا کاری مبادرت ورزید. دارندگان گذرنامه ایرانی می توانند بدون ویزا یا با ویزای فرودگاهی به 39 کشور جهان سفر کنند.

هر مسافری برای ورود به یک کشور خارجی باید اجازه نامه ای همراه خود داشته باشد که آن اجازه نامه، همان ویزا است. برای سفر به بسیاری از کشورها باید ویزا داشت و برخی دیگر از کشورها این اجازه نامه را از قبل صادر کرده اند .

ویزا را کشوری که می خواهید به آن سفر کنید، برایتان صادر می کند . ویزای مسافرتی معمولا مدت زمان 30 و 60 روزه دارد و تا همان مدت می توانید در آن کشور بمانید. در برخی مواقع می توانید مدت زمان سفرتان را تمدید نمایید .اگر بخواهید برای کار به کشور دیگری بروید، باید ویزای کاری اخد نمایید .

برای مطالعه مقالات ویزای اروپا ، ثبت شرکت در اروپا ، ویزای شینگن ، هزینه مهاجرت به اروپا بر روی لینک ها کلیک نمایید .

ویزای اروپا | ثبت شرکت در اروپا | مهاجرت از طریق سرمایه گذاری | مهاجرت به اروپا | هزینه مهاجرت به اروپا | ویزای شینگن

نظر دهی

02188886080
02188886080