Close
جاذبه های فرانسه

جاذبه های فرانسه

کشور فرانسه دارای جاذبه های گردشگری زیادی است. جاذبه هایی که شما حتما نام آن را شنیده اید. برج ایفل که نماد فرانسه مدرن است و موزه لوور که شامل شاهکارهای هنر جهان است. هر منطقه در فرانسه غذا های خاص و فرهنگ خاص خود را دارد و می توانید با فرهنگ های مختلف آشنا شوید. با مهاجرت به اروپا و دریافت ویزای شینگن اروپا می توانید این کشور زیبا را از نزدیک ببینید.

برج ایفل (Eiffel Tower)

برج ایفل از محبوب ترین جاذبه های گردشگری اروپا و نماد پاریس است. ایفل یکی از معروف ترین جاذبه های گردشگری در دنیا می باشد. این بنای حیرت انگیز از 38  هزار تیر آهن و قطعه فلزی تشکیل شده است که در سال 1889 توسط گوستاو ایفل برای نمایشگاه بین المللی معماری پاریس طراحی شد. عرض این برج زیبا ۱۲۸ متر و ارتفاع آن به 300 متر می رسد. کف طبقه های برج از شیشه ساخته شده است. هر ساله ۷ میلیون نفر از برج ایفل دیدن می کنند. با موسسه مهاجرتی مونتیکال می توانید ضمن دریافت ویزای شینگن اروپا به فرانسه سفر کنید.

موزه لوور فرانسه (Louvre Museum)

لوور مجموعه ای شگفت آور از بیش از 30،000 آثار هنری، از جمله شاهکارهای جهان است. لوور در کاخ سلطنتی سابق پادشاهان فرانسه قرار دارد که مشهورترین آثار تاریخی و هنری از جمله مونالیزا و بانوی صخره‌ها اثر لئوناردو داوینچی، جشن عروسی در کانا اثر ورونس، مجسمه سازی ونوس دمیلو، بخش‌ های قابل توجهی از تخت جمشید، بز بالدار طلایی هخامنشی در این موزه قرار دارد. این موزه در نزدیکی خیابان شانزلیزه فرانسه واقع شده است.

کاخ ورسای (Place of Versailles)

در کنار یک محل اقامت سلطنتی، ورسای برای نمایش عظمت سلطنت فرانسوی طراحی شده بود.  ساخت این کاخ به سال ۱۰۳۸ میلادی برمیگردد. کاخ ورسای فرانسه دارای ٧٠٠ اتاق، ۲۱۵۰ پنجره، ۶ هزار تابلوی نقاشی و ۶۷ راه‌پله است. این کاخ به دستور لوئی چهاردهم ساخته شده است. ساخت قصر توسط معمار مشهور فرانسوی لویی لووا انجام گرفت. در سال  ۱۶۸۲ لوئی چهاردهم به این کاخ وارد شد. اتاق خواب او در مکانی ساخته شده بود که بتواند تسلط کامل بر درباریان داشته باشد. مهاجرت به اروپا و مشاهده عظمت کاخ ورسای با مونتیکال امکان پذیر است.

جزیره مونت سنت میشل (Mont Saint-Michel)

این یکی از مکان های گردشگری فرانسه است. جزیره مونت سنت میشل در قرن هشتم در ساحل نرماندی فرانسه به وجود آمد. در بالاترین قسمت جزیره یک کلسیا وجود دارد و در قسمت های پایینی خانه ها، فروشگاه ها و خیابان های قدیمی قرار گرفته اند.  این جزیره تحت تاثیر جزر و مد دریا قرار می گیرد و هنگام وارد شدن به جزیره باید دقت کنید.

کلیسای جامع چارتز فرانسه (Cathedrale Notre-Dame de Chartres)

این کلیسا که به قرن دوازدهم برمی گردد در جنوب غربی پاریس قرار گرفته است و در ساخت آن از معماری سبک گوتیک قرون وسطایی بهره گرفته شده است. پنجره های کلیسا در اندازه و جزئیات باور نکردنی هستند. دو برج غربی کلیسا مانند هم نیستند. ساخت کلسیا در چند مرحله و در زمان های گوناگون انجام گرفته است.

ویزای شینگن اروپا راه ورود شما به فرانسه خواهد بود.

طاق پیروزی (Arc De Triomphe)

طاق پیروزی  در انتهای خیابان شانزلیزه و در میدان شارل دوگل قرار گرفته است که در سال 1806 به یاد امپراتور ناپلئون و سربازانش ساخته شده است. نام قهرمانان زیادی که در جنگ های فرانسه کشته شده اند روی این طاق نقش بسته است. این طاق 50 متر ارتفاع دارد. طراح این اثر معمار ژان فرانسوا ترز شالگرین معروف می باشد.

کاخ الیزه (Elysee Palace)

این کاخ در خیابان شانزه لیزه پاریس قرار گرفته است و توسط معمار معروف فرانسوی آرماند کلود مویه ساخته شد. این کاخ زیبا اکنون مقر اصلی ریاست جمهوری است. ساخت این کاخ در سال 1718 آغاز شد که در آن از سبک کلاسیک بهره گرفته شده است. این کاخ شامل سه طبقه است و باغ آن هرساله برای جشن باستیل مورد استفاده قرار می گیرد.

کلیسای نوتردام (Notre Dame)

ساخت کلیسای نوتردام به هفتصد سال پیش برمیگردد. این کلیسای زیبا در جزیره سیته و مرکز پاریس قرار گرفته است. کلسیا دارای دو برج دوقلوی  69 متری است. جدا از ناقوس های متعدد دیگر، این کلیسا دارای یک ناقوس به وزن 13 تن می باشد که فقط در مراسم های خاص به صدا در می آید. این کلیسا دارای مجسمه های سنگی و چوبی و پنجره های رنگی می باشد.

پل میلائو (Millau Bridge)

این پل در شهر میلائو قرار گرفته است. پل میلائو از بتن ساخته شده است. این پل 50 کیلومتری، 270 متر ارتفاع دارد. ارتفاع بلند ترین پایه آن به 343 متر می رسد. این پل شگفت انگیز از برج ایفل بلند تر است.

غارهای لاسکو (Lascaux)

این غارها در سال 1940 کشف شده اند که شامل نقاشی های تاریخی دوران پارینه سنگی می باشند. نقوش حیوانی، گاو، اسب، خرس و حیوانات تک شاخ در این نقاشی دیده می شود.

نظر دهی

02188886080
02188886080