Close
دلایل ریجکت ویزا

دلایل ریجکت ویزا

امکان ریجکت شدن ویزای شینگن در هر زمان وجود دارد. رد شدن ویزا به دلایل مختلفی صورت می گیرد که باید قبل از اقدام به اخذ ویزای شینگن با داشتن آگاهی کافی در این مورد به اخذ ویزا اقدام نمایید. در این نوشته دلایل اصلی رد شدن ویزای شینگن آورده شده است.

اعمال مجرمانه

 یکی از مواردی که برای هر کشوری اهمیت دارد این است که افراد خارجی تهدیدی برای امنیت کشور نباشند. بنابراین سابقه گذشته و حال افراد در دریافت ویزا بسیار مورد اهمیت است. سابقه کیفری در گذشته افراد دلیلی برای رجکت شدن ویزای شینگن محسوب می شود. سابقه در مواد مخدر، سوءاستفاده از کودکان، تروریسم، اعتیاد و سایر موارد به ریجکت شدن می انجامد.

ارائه مدارک جعلی

هیچگاه از مدرک جعلی استفاده نکنید. مدارک جعلی می تواند به ریجکت دائمی منجر شود به طوری که دیگر نتوانید ویزای شینگن را دریافت نمایید. این کار سبب می شود که برای دریافت ویزاهای کشور های دیگر در آینده نیز دچار مشکل شوید.

توجیه نکردن هدف سفر

اگر نتوانید هدف از سفر خود را به طور کامل توجیه کنید، و توضیح ناکافی در مورد دلایل سفر به ریجت ویزای شینگن می انجامد.

شما باید مدارک شغلی خود را که با وضعیت مالی کنونی تان مطابقت دارد ارائه کنید، شما باید هدف  خود را توجیه و ثابت کنید که هدف سفرتان تغییر نمی کند.  در صورتی که نتوانید مدارک لازم را ارائه و ثابت کنید، فرآیند درخواست ویزای شما لغو می شود.

عدم داشتن برنامه سفر

برای رفتن به کشوری دیگر باید برنامه سفر شما کاملا مشخص باشد. این یعنی اینکه توانسته باشید بلیط رفت و برگشت را رزو کنید، هتل محل اقامت را تعیین کرده باشید و کشور مقصد شما در حوزه شینگن مشخص باشد.

پاسپورت آسیب دیده

پاسپورت مخدوش و پاره شده یکی دیگر از دلایل ریجکتی ویزای شینگن می باشد.

گذرنامه غیر معتبر

در صورتی که گذرنامه شما اعتبار کافی نداشته باشد، کمتر از دو برگه خالی داشته باشد، آخرین ویزای شینگن کمتر از سه ماه اخذ شده باشد، مورد قبول واقع نشده و تایید نمی گردد.

مدرک نامعتبر تمکن مالی

در طول اقامت شما در منطقه باید تمکن مالی برای پرداخت هزینه های موجود اثبات شود. در صورتی که نتوانید آن را ثابت کنید، گردش مالی حساب خود را تحویل نداده باشید، توانایی مالی کافی نداشته باشید و یا چک مسافرتی با نام خود را ارائه دهید، در این صورت درخواست شما مورد قبول واقع نمی شود.

معرفی نامه غیر معتبر

معرفی نامه ای که ارائه می دهید باید در تاریخی کمتر از سه ماه صادر شده باشد، دارای مهر و امضا باشد و این معرفی نامه باید همراه با تلفن و آدرس به صورت کامل ارائه گردد. در صورتی که هر یک از موارد فوق را دارا نباشد، مورد قبول واقع نمی شود.

گواهی ازدواج و تولد غیر معتبر

در هنگام ارائه درخواست ویزای شینگن ، گواهی تولد و ازدواج افراد باید تحویل داده شود، در صورت مخدوش بودن، عدم ارائه، دارا نبودن مهر و امضا، عدم ترجمه مدارک و عدم ارائه مدارک تولد فرزندان ویزای شما ریجکت خواهد شد.

بیمه غیر معتبر

بیمه مسافرتی متعبر از مدارکی است که برای ارائه درخواست ضروری است، در صورتی که بیمه مسافرتی نداشته باشید، بیمه شما در کشور مقصد پوشش نداشته باشد، و کمتر از زمان اقامت شما را پوشش دهد، در این صورت با مشکل مواجه خواهید شد.

ارائه ندادن مدارک محل سکونت

اگر محل سکونت خود را مشخص نکنید، مدارک رزو هتل را ارائه ندهید، دعوت نامه از آشنایان برای اقامت در منزل آنها نداشته باشید، در این صورت نمی توانید ویزای خود را اخذ نمایید.

نظر دهی

02188886080
02188886080