Close
شهرهای مهم کشور اوکراین (بخش دوم)

شهرهای مهم کشور اوکراین (بخش دوم)

همانطور که در بخش قبل برخی از شهرهای مهم این کشور را بیان کردیم. در این مقاله نیز تعدادی از شهرها را مورد بحث قرار می دهیم تا شما که قصد مهاجرت به اروپا را دارید بیشتر آشنا شوید. ارزانترین راه مهاجرت به اروپا در این شرایط بد اقتصادی دغدغه بیشتر مردمی می باشد که به فکر مهاجرت هستند، اما قبل از هر تصمیمی لازم است بدانید شرایط مهاجرت به اروپا خیلی راحت نیست. کارشناسان مونتیکال با مشاوره تخصصی و تجربه چندین ساله سعی در هموار کردن مسیر برای شما دارند.

شهر سواستوپول

اسم این شهر در زمان قدیم سباستوپول بود و این شهر بندری، در جنوب غربی شبه جزیره کریمه قرار گرفته است. این شهر در سال 2001 حدودا ۳۴۲٬۴۵۱ نفر جمعیت داشت. جالب است بدانید که این شهر در گذشته کانون ناوگان دریای سیاه شوروی محسوب می شد.

شهر سیمفروپول

این شهر پایتخت جمهوری خودمختار کریمه در اوکراین جنوبی است. در سال 2006 جمعیت این شهر ۳۴۰٬۶۰۰ نفر بوده است. در زمان های قدیم نام این شهر آقمسجد بوده است و پس از تصرف خانات کریمه به دست امپراتوری روسیه، نام این شهر به سیمفروپول تغییر کرد.

شهر پولتاوا

این شهر از نظر جمعیتی از کیف کم جمعیت تر است و به همین دلیل وسیله ی عمومی وسیعی مانند مترو برای آن در نظر گرفته نشده است و به همین دلیل مکان های دیدنی شهر پولتاوا کم تر از سایر شهرها است.

شهر چرنوبیل

شهر چرنوبیل شهری در اکراین است که در استان کیف و در نزدیکی مرز بلاروس قرار دارد. این شهر به دلیل حادثه ی هسته ای که در شهر نزدیک آن رخ داد، خالی از سکنه می باشد.

شهر کرچ

این شهر از جمله کانون ‌های مهم صنعتی، صادراتی، توریستی اوکراین می باشد. نام این شهر بی معنی نیست و از چند واژه قدیمی مانند کِرک به معنی گَلو گرفته شده است.

نظر دهی

02188886080
02188886080