Close
مشکلات قوانین ویزای انگلستان برای جشنواره ادبیات

مشکلات قوانین ویزای انگلستان برای جشنواره ادبیات

دعوت کنندگان خارجی به بزرگترین جشنواره ادبی جهان، در تلاش برای اخذ مجوز از مقامات انگلیس برای شرکت در این جشنواره هستند . برگزار کنندگان جشنواره بین المللی کتاب ادینبورگ، که روز شنبه (11 اوت) آغاز می شود، می گویند این بدترین سال برای گرفتن ویزای کوتاه مدت برای نویسندگان خارج از اتحادیه اروپا است. آنها می گویند روند درخواست فوق العاده پیچیده است و یک دهم نویسندگان ویزا را رد کرده اند .

نیک جو ، مدیر جشنواره، گفت که”ما نگران هستیم که چالش های به دست آوردن ویزای بریتانیا نه تنها بر روی شهرت بین المللی جشنواره های ادینبورگ، بلکه بر روی سازمان های هنری و فرهنگی در سراسر انگلستان تاثیر بگذارد. “ما یک جشنواره بین المللی هستیم و مسئولیت ما تنها برای قرار دادن نویسندگان اسکاتلند در صحنه نمایش نیست . بلکه هدف ما قرار دادن نویسندگان دیگر در صحنه نمایش اسکاتلندی است.

“ما می خواهیم با سازمان های هنری در سراسر انگلستان و دولت بریتانیا همکاری کنیم تا هنرمندان، نوازندگان و نویسندگان بین المللی که از طریق یک سازمان هنری شناخته شده به انگلیس دعوت شده اند، با شرکت در این نمایشگاه ، کار خود را بدون احساس حقارت  ارائه دهند .”

یک سخنگوی این جشنواره روز شنبه به یورونیوز گفت که نه  نفر از نویسندگان در ارتباط با مسائل مربوط به ویزا پس از مداخله سیاستمداران، سفیران و شورای بریتانیا، مشکلات خود را حل کرده اند. آنها امیدوار هستند که سه نفر دیگر نیز بتوانند ویزای خود را برای حضور در جشنواره به دست آورند . این مشکلات احتمالا ناشی از قوانین جدید مهاجرت است. این بدترین سال است زیرا تنها تعداد کمی از نویسندگان دعوت شده اند (900 نفر از 55 کشور مختلف را دعوت کردیم) ما معتقدیم که این امکان وجود دارد که نه تنها به جشنواره بلکه به هنر و سازمان های فرهنگی در سراسر انگلستان آسیب برسد .

اشتیاق برای جلوگیری از مهاجرت، یکی از دلایل اصلی بریتانیا برای رهائی اتحادیه اروپا در سال 2016 بود و نخست وزیر ترسا مه، قول داد که در ماه مارس 2019 از بلوک خارج شود. قوانین سختگیرانه در مورد نیازهای مهاجرت برای افرادی که به خارج از اتحادیه اروپا بریتانیا وارد می شوند نیز در ماه های اخیر آشکار شده است. یک سخنگوی دفتر خانه بریتانیا گفت: ما از هنرمندان و نوازندگان آمریكایی كه از خارج از كشورهای اروپایی وارد می شوند، استقبال می کنیم .

نظر دهی

02188886080
02188886080