Close
ویزای بازنشستگی

ویزای بازنشستگی

بسیاری از افرادی که پا به دوره میانسالی و پیری می گذارند وارد دوران استراحت زندگی می شوند، کار و فعالیت را کنار گذاشته و به فکر مهاجرت به کشوری دیگر و گذراندن زندگی در کشورهای پپشرفته، زیبا، خوش آب و هوا و آرام می افتند. ویزای شینگن به افرادی که قصد سفر به کشورهای اروپایی را دارند تعلق می گیرد و به مدت 90 روز اعتبار دارد، اما مدت اعتبار ویزای بازنشستگی از ویزای شینگن بیشتر است. ویزای بازنشستگی به افرادی که از سن خاصی بگذرند تعلق می گیرد و برای هر کشور شرایط متفاوتی دارد که باید بعد از تعیین کشور مقصد مورد بررسی قرار بگیرد. کشورهایی وجود دارند که به دلیل شرایط موجود در آنها برای بازنشستگان مناسب تر هستند.

پرتغال

یکی از این کشور ها پرتغال است که به دلیل آب و هوای مناسبی که دارد مورد توجه این افراد قرار می گیرند. بازنشستگانی که به کشور پرتغال مهاجرت می کنند به مدت 10 سال از پرداخت مالیات معاف می باشند. هزینه پایین زندگی و امنیت بالای این کشور از دیگر دلایل برای مهاجرت به این کشور می باشد. ویزای بازنشستگی پرتغال ابتدا به مدت 4 ماه معتبر است و بعد از گذشت این مدت قابل تمدید می باشد. با دریافت این ویزا برای سفر به کشور های اروپایی نیازی به داشتن ویزای شینگن نیست. برای اخذ این ویزا باید ثابت شود که این افراد دارای حقوق بالای 600 یورو در سال هستند.

مالزی

مالزی یکی از کشورهای بسیار مناسب برای زندگی بازنشستگی می باشد. با توجه به اینکه هزینه های زندگی در این کشور پایین است، مالزی می تواند مقصد مناسبی برای بازنشستگان باشد. علاوه بر این لازم نیست که برای زندگی در این کشور مالیات پرداخت شود.

اکوادور

اکوادور کشوری زیبا در امریکای لاتین می باشد. برای مهاجرت از طریق بازنشستگی در این کشور لازم است که ماهانه درآمدی برابر با 800 دلار داشته باشید. آب و هوای مناسب و قیمت پایین مسکن سبب شده است که این کشور مورد توجه مهاجران قرار بگیرد.

تایلند

تایلند کشوری بسیار زیبا و با آب و هوای مطبوع و مناسب بازنشستگان است. کشوری که می تواند برای گذراندن اوقات و زندگی بازنشستگی بسیار مناسب باشد. این ویزا برای مدت 1 سال به بازنشستگانی تعلق می گیرد که بالای 50 سال سن داشته باشند، تمکن مالی خود را برای مدت اقامت در تایلند ثابت کنند و دارای حقوق 65000 بات باشند، تعلق می گیرد. هزینه زندگی برای بازنشستگان مناسب است و این افراد از پرداخت مالیات معاف هستند.

مکزیک

مکزیک یکی دیگر از کشورهای مناسب زندگی بازنشستگان است و دلیل آن هزینه پایین زندگی و آب و هوای مناسب می باشد. علاوه بر این به افراد بالای 60 سال در این کشور در موارد مختلف تخفیف هایی تعلق می گیرد.

نظر دهی

02188886080
02188886080