Close
ویزای کار در آلمان

ویزای کار در آلمان

شاید بتوان این نوع ویزا را پر متقاضی ترین نوع ویزا از جمله ایرانیان دانست. طبق آمار سال 2019 این نوع ویزا، بیشترین راه ورود به حوزه ی اروپا بوده است.
در این مقاله به اختصار اما مفید به این نوع ویزا اشاره خواهیم کرد.

مشاوره تخصصی راه و روش های مهاجرت به اروپا و تشریح شرایط مهاجرت به اروپا با شرکت مونتیکال.

کشور آلمان

آلمان با جمعیتی بالغ بر 82 میلیون نفر بعنوان یکی از قدرتمندترین کشورهای حوزه شینگن بحساب می آید. آلمان با با نرخ بیکاری بسیار پایین و بازار کار فوق العاده و خصوصیاتی از این قبیل افراد زیادی را برای اخذ ویزا خصوصا از نوع کاری و تحصیلی به سوی خود جذب کرده است.

همانطور که مقالات متعدد پیشین در خصوص انواع روش های مهاجرت به اروپا صحبت کردیم. اکنون نیز گریزی به یک کشور اروپایی دیگر با عنوان آلمان داریم. با شرکت مهاجرتی مونتیکال همراه باشید.

انواع ویزا کاری آلمان

  • ویزای (blue cart) آلمان
  • ویزای جستجوی کار آلمان (job seeker)

یکی از شروط مهم ویزای بلوکارت یا همان بلوکارد آلمان این است که فرد متقاضی می بایست از قبل دارای دعوت نامه کاری و یا به اصطلاح قرارداد کاری باشد.
شرط مهم دیگر برای اخذ این نوع ویزا، میزان حقوق دریافتی فرد است که می بایست باید به حدی باشد که سفارت آلمان مشخص کرده است. ( قابل ذکر است که این مبلغ برای رشته های مختلف و شهرهای مختلف آلمان متفاوت است.) اگر بخواهیم مقداری میانگین برای این مبلغ عنوان کنیم : حدود سالیانه 50000 € یورو و ماهیانه حدود 4000 € یورو است.
اما این نوع ویزای دارای حسن بسیار بزرگ و جذابی است. در بلوکارت متقاضی قادر است همراهان و خانواده خود را از ابتدا وارد خام آلمان نماید و به صورت همزمان همگی ویزا شوند.
و حسن دیگرش این است که: اقامت دائم آلمان در عرض 21 ماه به متقاضی تعلق می گیرد. این زمان، زمانی بسیار مناسب و به نسبت کشورهای دیگر و روش های دیگر بسیار کمتر است.

ویزای (JOB SEEKER) آلمان
JOB SEEKER ویزایی کوتاه مدت و بدون شرط و شروط خاص و سخت بحساب می آید. در حقیقت از این طریق، متقاضی اجازه دارد بدون دعوتنامه کاری و بدون محدودیت میزان حقوق در این کشور به پیدا کردن کار بپردازد. قانون مهم و الزامی در اخذ این نوع ویزای کار این است که شغلی که فرد پیدا می کند می بایست مرتبط با رشته ی تحصیلی وی باشد.

شرایط اخذ ویزای کاری آلمان

حداقل مدرک تحصیلی مورد نیاز برای اخذ ویزای کاری در آلمان، لیسانس است و تنها در رشته مکانیک با داشتن مدرک فوق دیپلم آن دارای تاییدیه ZAB یا ANABIN می توان به کار در المان پرداخت.
انگیزه نامه یا نامه ی تنظیمی برای دریافت این نوع ویزا لازم است.
سابقه کاری نیاز است و بهتر است که این سابقه کاری با سابقه بیمه نامه همراه باشد.
تاییدیه رشته تحصیلی و دانشگاه در لیست آنابین
تسلط کافی روی زبان آلمانی و یا در برخی رشته ها روی زبان انگلیسی ( در سطح آیلتس 5.5 )
هر چند در سایت سفارت آلمان در بخش مدرک زبان قید گردیده است : if possible، ( یعنی در صورت امکان ارائه شود) اما بهتر است فرد دارای توانایی های زبان باشد تا شانس بیشتری برای کاریابی پیدا کند و نیز زندگی راحت تری داشته باشد.

چنانچه سوالات دیگری از قبیل سوالات زیر ذهن شما را مشغول کرده است با کارشناسان شرکت مهاجرتی مونتیکال تماس بگیرید. شماره تماس
تلفن : 88886080

ویزای کار آلمان چه انواعی دارد؟

شرایط دریافت ویزای کار المان چیست؟

آیا باید جهت اخذ ویزا و اقامت آلمان، دعوت نامه کاری داشته باشیم؟

برای اینکه بتوانیم این نوع ویزا را دریافت کنیم داشتن مدرک زبان الزامی است؟

هزینه اینکار چقدر و مدارک مورد نیاز آن چیست ؟

مشاغل مورد نیاز آلمان چه مشاغلی است؟

مدت زمان ویزا چقدر است و آیا قابل تمدید هست؟

و …

نظر دهی

02188886080
02188886080