Close
ویزا یا اقامت؟

ویزا یا اقامت؟

فرق بین ویزا و اقامت چیست؟
شما با دریافت ویزا (مثلا ویزای اروپا) تنها به صورت یک مهمان در یک کشور حضور دارید بعد از تمام شدن مدت زمان ویزای خود باید به کشور خودتان باز گردید.
اما اقامت به این معناست که به شما کارت شهروندی اعطا می شود و قانون با شما همانند شهروند همان کشور برخورد می کند شما می توانید همانند دیگر شهروندان بومی آن کشور حساب بانکی داشته باشید کار کنید و خانه بخرید. خبر خوب در این زمینه این است که شما با داشتن اقامت هر یک از کشورهای حوزه ی شینگن قادر خواهید بود که در سایر کشورهای عضو معاهده ی شینگن از حقوق شهروندی برخوردار باشید.

ویزای اروپا بیشتر مناسب افراد مجرد است مخصوصا ویزای تحصیلی اروپا که شرط سنی هم دارد.
پس بهتر است تمرکز خود را روی گرفتن اقامت بگذارید.

اقامت اروپا با خرید ملک از جمله روش های مهاجرت از طریق سرمایه گذاری است که از همان ابتدا به شما اقامت موقت شهروندی داده می شود . لازم به ذکر است که تمامی اقامت های موقت بعد از پنج سال به اقامت دائم تبدیل می شوند. اما بعد از گذشت هشت سال از اقامت موقت ( یعنی حدود سه سال بعد از اقامت دائم) می توانید برای تابعیت کشور مورد نظرتان اقدام کنید.

بدیهی است که برای سرمایه گذاری در اروپا باید تمکن مالی مناسبی داشته باشید در غیر این صورت ثبت شرکت در اروپا روش معقول و مناسبی است. ثبت شرکت ازجمله روش های مناسب برای اقامت کاری نیز به شمار می رود.
از جمله امتیازات شاخص گرفتن اقامت از طریق ثبت شرکت در اروپا می توان

عدم نیاز به استخدام نیروی کار
عدم نیاز به داشتن مدارک زبان
امکان دریافت ویزای کشورهایی مانند آمریکا، کانادا و استرالیا به پشتوانه داشتن اقامت اروپا
اخذ اقامت و دریافت حقوق شهروندی کل کشورهای عضو معاهده ی شینگن اشاره کرد.

نظر دهی

02188886080
02188886080