Close
ویزای پزشکی ( ویزای درمانی )

ویزای پزشکی

افرادی که برای انجام معالجات پزشکی قصد سفر به کشورهای اروپایی را دارند می توانند از طریق اخذ ویزای پزشکی وارد کشور مقصد شوند. از طریق اخذ این ویزا بیماران می توانند به مدت 90 روز در کشور مورد نظر اقامت داشته باشند. ویزای پزشکی در واقع ویزای شینگن نوع  C می باشد. انگلستان، آلمان، اتریش، سوئد و ایتالیا از بهترین کشور ها برای اخذ ویزای پزشکی و ارائه خدمات درمانی با کادر و امکانات پزشکی پیشرفته می باشند.

برای اخذ ویزای پزشکی مدارکی لازم است. گذرنامه معتبر با حداقل اعتبار سه ماهه T شناسنامه بیمار و ترجمه آن ها به زبان انگلیسی، مدارک اثبات تمکن مالی مانند گردش حساب، عکس رنگی اخیر بیمار، بیمه مسافرتی، دعوتنامه رسمی از بیمارستان یا پزشک معالج در خارج از کشور کلیه اسناد ملکی شامل زمین و خانه از جمله مدارک لازم برای اخذ این ویزا هستند. کلیه مدارک فوق باید به زبان انگلیسی ترجمه و ارائه شوند. ویزای پزشکی در صورت تشخیص پزشک معالج بعد از گذشت 90 روز قابل تمدید می باشد.

شرایط اخذ ویزای پزشکی

برای دریافت ویزای پزشکی لازم است که از بیمارستانی در کشور مقصد دعوتنامه دریافت شده باشید، بیمار باید ثابت کند که می تواند هزینه های درمانی خود را در مدت اقامت پرداخت کند. بیماری فرد مورد بررسی قرار می گیرد و باید امکان درمان آن در کشور مبدا وجود نداشته باشد. همچنین شخص باید به بیماری واگیردار مبتلا نباشد. در هنگام درخواست برای ویزا لازم است که آزمایشات پزشکی اخیر بیمار ارائه داده شود و گزارشی از پزشک معالج درباره نوع بیماری و داروهای مصرفی بیمار ارائه گردد.

بیماری هایی که به آنها ویزای پزشکی تعلق می گیرد عبارتند از:

تومور های سرطانی، تومور های بدخیم کبد و ریه، تومور گوش، تومور مغزی و نخاعی، تومور کلیه و پانکراس، تومور ستون فقرات، تومور های ثانویه، تومور چشم، تومور سینه، تومور رحم و تخمدان، تومور مغز و استخوان، تومور شش و …

نظر دهی

02188886080
02188886080